Kotły zgazujące

Poznaj Kotły Zgazujące ATMOS

Kotły zgazujące ATMOS przeznaczone są do spalania drewna, wykorzystując zasadę generatorowego zgazowania z udziałem wentylatora wyciągowego, który wyciąga spaliny z kotła.
Korpus kotła wykonany jest z blachy o grubości 3-8 mm. Składa się z komory na paliwo, która w dolnej części wyposażona jest w ceramiczną kształtkę(dyszę) z podłużnym otworem zapewniającym przepływ spalin i gazów. Komora dopalania jest również wyposażona w kształtki ceramiczne. W tylnej części kotła znajduje się kanał spalinowy, który w górnej części wyposażony jest w klapę do rozpalania. Górna część kanału spalinowego podłączona jest poprzez wylot do przewodu kominowego.

Zalety kotłów zgazujących ATMOS:

 • Możliwość palenia dużymi kawałkami drewna
 • Powietrze pierwotne i wtórne podgrzewane jest do wysokiej temperatury – wyższa wydajność
 • Automatyczne wyłączanie wentylatora po wypaleniu paliwa – termostat spalinowy
 • Wentylator wyciągowy – usuwanie popiołu bez pyłu, kotłownia bez dymu
 • Łatwe serwisowanie i czyszczenie
 • Ceramiczny spód komory gazującej – wysoka efektywność
 • Duży zasobnik paliwa – długi czas spalania
 • Wygodne wybieranie popiołu – duża komora popielnika (przy paleniu drewnem czyszczenie raz na tydzień)
 • Kocioł bez wymiennika rurowego – łatwe czyszczenie
 • Spirala chłodząca zabezpieczająca przed przegrzaniem – brak ryzyka uszkodzenia kotła
 • Mały rozmiar i niska waga kotła
 • Wysoka jakość
atmeco2
atmos_dc

Skontaktuj się

Zamów darmową wycenę

5 klasa emisji spalin

Kotły ATMOS to niekwestionowany lider na rynku kotłów spełniających standardy 5 klasy emisji spalin. Dzięki udoskonaleniu technologii zgazowania drewna oraz zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, stworzyliśmy kotły wydajne i przyjazne środowisku. Kotły z 5 klasą wg normy PN EN 303-5:2012 cechują się najniższym poziomem emisji spalin, spośród dostępnych na rynku kotłów, oraz doskonałą wydajnością.

Wysoka wydajność

Powietrze pierwotne i wtórne podgrzewane jest do wysokiej temperatury, a wytworzone ciepło kierowane jest do obiegu. Zastosowana technologia znacznie zmniejsza utratę ciepła z systemu. Dodatkowo wyposażyliśmy nasze kotły w ceramiczną komorę spalania. Dzięki temu kocioł potrzebuje mniejszej ilości drewna do ogrzania domu. Nasze rozwiązania powodują, że finalnie mniej ciepła ucieka przez komin oraz mniej zanieczyszczeń dostaje się do powietrza.

 

Większa wygoda użytkowania

Dzięki powiększeniu wymiarów otworu załadunkowego w naszych kotłach możliwe jest palenie większymi kawałkami drewna. W związku z tym mniej pracy będzie Cię kosztować przygotowanie drewna do spalenia. Powiększony zasobnik paliwa wydłuża czas spalania i pozwala na rzadsze ładowanie drewna, a tym samym mniej wizyt w kotłowni. Większa niż zwykle komora popielnika ułatwia utrzymanie kotła w czystości.

GWARANCJA I JAKOŚĆ

Kocioł został zaprojektowany zgodnie ze standardami ECODESIGN 2020.

Nasze realizacje

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

Pomożemy Ci wybrać idealne rozwiązanie by cieszyć się energią cieplną w każdym wymiarze.
Call Now Button