Ciepła
Pompa ciepła jest najtańszym
źródłem ogrzewania domu ?
Odbierz nawet do 55 600zł dotacji z programu “Czyste Powietrze”
Pompy Ciepła
JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA ?
Działanie pompy ciepła jest zasadniczo identyczne z działaniem dobrze znanego urządzenia codziennego użytku: lodówki. Jednakże, gdy lodówka usuwa ciepło z wnętrza i przekazuje je na zewnątrz, pompa ciepła pobiera ciepło z przestrzeni zewnętrznej (z powietrza) i przekazuje energię do domu w postaci ciepła.
W układzie zamkniętym pompy zachodzą przemiany fizyczne. W celu uruchomienia pompy należy dostarczyć do sprężarki niewielką ilość energii elektrycznej.
Przykład : 1 kWh pobranej energii elektrycznej = 5 kWh energii cieplnej.
Zamów darmową wycenę
CZY WARTO ? ODPOWIEDZ SAM
Przedstawiamy kluczowe zalety pomp ciepła.
Bezpieczeństwo
Pompy ciepła to urządzenia najbezpieczniejsze spośród wszystkich urządzeń grzewczych. Podczas użytkowania nie występuje zagrożenie wybuchem czy zaczadzeniem, jak w przypadku instalacji gazowej czy paliwowej.
Bezobsługowa
Ogromną zaletą pomp ciepła jest ich praktyczna bezobsługowość. Wystarczy po zamontowaniu ustawić odpowiednią temperaturę jaką chcemy mieć w domu, a pompa automatycznie dostosuje parametry do naszych potrzeb, nie tylko ustawiając oczekiwaną temperaturę, ale także minimalizuje koszty.
Niskie koszty eksploatacji
Niskie koszty eksploatacji biorą się z tego, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, a jedynie je transportuje. Do działania sprężarki niezbędne jest użycie prądu, który jest jedynym kosztem inwestora. Dzięki temu, że uniezależniamy się od dostawców paliw oraz tradycyjnych źródeł energii, zyskujemy bezpieczeństwo stabilnych kosztów.
Ekologiczna
Pompy ciepła podczas działania nie zanieczyszczają środowiska naturalnego gdyż nie generują żadnych spalin ani innych substancji szkodliwych dla przyrody.
Zapytaj nas o ofertę
+48 692 972 803
Podłącz się do EkoStrefy Heat Energy. Nowoczesne instalacje grzewcze i elektryczne dla Twojego domu i biznesu.
Montaż pompy ciepła :
- Profesjonalnie, szybko i bezinwazyjnie.
- Montaż pompy ciepła typu powietrze-woda nie wymaga skomplikowanych czynności instalacyjnych. Czyli np: wykonanie odwiertów czy też przekopów.
- Cały proces zainstalowania urządzenia trwa zaledwie 2-3 dni.
- Całość urządzenia nie zajmuje dużych powierzchni a kotłownia staje się czystym pomieszczeniem które można wykorzystać w innych celach.
Współpracujemy z najlepszymi
KAISAI
Dzięki nowoczesnej technologii, pompy ciepła powietrze-woda KAISAI pracują w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej oraz osiągają wysokie parametry temperatury systemu grzewczego lub ciepłej wody użytkowej. Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezobsługowość czynią pompy ciepła KAISAI idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom lub i wymienia lub modernizuje istniejące źródło ciepła. Pompy ciepła KAISAI mają zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i komercyjnym, oferując 5 letnią gwarancję a szeroki wybór jednostek zarówno typu split, jak i monoblok zapewnia możliwość dopasowania urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo w pompie ciepła Kaisai jest wbudowany moduł ZNS (zdalny nadzór serwisowy) dzięki któremu możemy zdalnie nadzorować pracę pompy ciepła co sprawia szybkość działania w razie jakichkolwiek nieprawidłowości. ZNS zapewnia bufor bezpieczeństwa dla klienta końcowego.
Zalety pomp ciepła Kaisai:
- cechują się najwyższą klasą energetyczną A+++, a współczynnik efektywności COP wynosi do 5,2
- sprężarka inwerterowa
- ma aż sześć trybów pracy, łączących funkcję grzania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej
- stosowany w tych urządzeniach ekologiczny czynnik chłodniczy – R32 łatwy montaż i prosta konserwacja
- aplikacja ComfortHome dostępna na tablety i smartfony, dzięki której możliwe jest zdalne sterowanie pompą ciepła
kompaktowa budowa, łatwa do transportu i montażu
najwyższy poziom komfortu przy jak najmniejszym zużyciu energii
23 różne zestawy urządzeń, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb
możliwość łączenia pompy ciepła Kaisai z bliźniaczymi modelami, scalając do 6 jednostek w systemie kaskadowym, co pozwala znacznie zwiększyć moc instalacji grzewczej
* Wszystkie pompy ciepła firmy KAISAI są o podwyższonej klasie energetycznej, dzięki temu klient otrzymuje większą sumę dotacji na wymianę pieca
NETSU
Pod marką NETSU kryją się wydajne i innowacyjne pompy ciepła z 7-letnią gwarancją – ekologiczne rozwiązania służące do ogrzewania Waszych domów i biur. Nowoczesne techniki jakie zostały zastosowane w pompach typu SPLIT i MONOBLOK gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Pompy ciepła Netsu są przyjazne środowisku naturalnemu co potwierdza wpis na zieloną listę referencyjną uprawniający do otrzymania refundacji zakupu. NETSU posiada szereg produktów dostosowanych do Waszych potrzeb. W pompach ciepła skupiono się na prostocie użytkowania oraz małą awaryjność. Jest to doskonała alternatywa dla ogrzewania węglowego, gazowego, olejowego.
Wśród najważniejszych cech pomp ciepła NETSU wymienić należy:
wielofunkcyjność – są one przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej;
7-letnią gwarancję na sprawne działanie pompy ciepła
wysoką wydajność – jest to bowiem urządzenie ergonomiczne i ekonomiczne. W zależności od konkretnego modelu i warunków działania współczynnik COP pomp ciepła NETSU wynosi nawet 5,2;
ekologiczne rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych i biur (to, że są one przyjazne środowisku naturalnemu potwierdza wpis na zieloną listę referencyjną uprawniający do otrzymania refundacji zakupu);
wysoki komfort użytkowania i bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu w pompach ciepła NETSU Split i Monoblok nowoczesnej techniki;
możliwość skorzystania z różnych form dofinansowania do pomp ciepła, w tym rządowego programu Czyste Powietrze. W jego ramach można maksymalnie uzyskać nawet do 69.000 zł bezzwrotnej dotacji. Warto tu również zaznaczyć, że w 2022 roku na dofinansowanie do energooszczędnej pompy ciepła będą mogły liczyć osoby budujące nowy dom w ramach programu Moje Ciepło;
* Wszystkie pompy ciepła firmy NETSU są o podwyższonej klasie energetycznej, dzięki temu klient otrzymuje większą sumę dotacji na wymianę pieca
PANASONIC
Pompa Panasonic Aquarea to rozwiązanie, które poprawi wydajność energetyczną domu, a instalacja będzie tańsza i prostsza.
Oferta pomp ciepła powietrze-woda serii Panasonic Aquarea to obecnie jedna z najbogatszych ofert pomp ciepła na rynku, która cieszy się dużym uznaniem użytkowników i rekomendowana jest przez wielu instalatorów. Bez względu na to, czy budujesz nowych dom i chcesz w nim zainstalować pompę ciepła, czy modernizujesz istniejący budynek i wymieniasz stary piec na pompę ciepła, bogaty wybór umożliwia dobór pompy do praktycznie każdego rodzaju inwestycji.
Co składa się na tak szeroką ofertę? Przede wszystkim dwie, kluczowe serie: High Performance i T-CAP.
Seria pomp ciepła Aquarea High Performance to idealne modele do zastosowania w nowych budynkach o jednym z najwyższych współczynników efektywności energetycznej COP. Dzięki swojej ponadprzeciętnej sprawności, znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się wydajność i oszczędność energii przy minimalnej emisji CO2 i kompaktowej budowie. Mogą one pracować niezależnie od pogody, w temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -23°C. Wybrane modele jako jedne na rynku pompy ciepła powietrze – woda posiadają certyfikat Passive House, niezależnego, niemieckiego Instytutu.
Z kolei seria pomp ciepła Aquarea T-CAP to modele przeznaczone do instalacji w nowych i modernizowanych budynkach, gdzie wymagana jest duża moc urządzenia przy niskiej temperaturze zewnętrznej. Wszystkie urządzenia serii T-CAP to doskonała alternatywa dla kotłów gazowych czy olejowych oraz idealna opcja do podłączenia nowych instalacji ogrzewania podłogowego, grzejników lub klimakonwektorów. To, co wyróżnia technologię T-CAP, to przede wszystkim fakt, że umożliwia ona pracę pompy ciepła nawet w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych do -28°C oraz zapewnia pracę ze stałą wydajnością do -20°C na zewnątrz.
* Wszystkie pompy ciepła firmy Panasonic są o podwyższonej klasie energetycznej, dzięki temu klient otrzymuje większą sumę dotacji na wymianę pieca
Piece centralnego ogrzewania, nazywane potocznie „kopciuchami” odchodzą do lamusa. Alternatywą dla nich były wprawdzie piece gazowe, jednak decyzją Komisji Europejskiej zabroniono ich montażu.
Transformacja energetyczna nie ominie nikogo. Niezależnie od tego, czy prowadzisz gospodarstwo rolne, czy masz dom. Czy wiesz, że od 2027 roku będzie obowiązywał zakaz montowania w nowych budynkach pieców wykorzystujących paliwa kopalne? Od 2030 roku natomiast ich montaż w budynkach modernizowanych także będzie zabroniony. Jakie jest zatem rozwiązanie? Pompy ciepła! To sposób, aby tanio ogrzać mieszkanie czy dom. Nie obawiaj się kosztów, ponieważ to inwestycja, która szybko się zwróci. Spiesz się — zainteresowanie alternatywnymi źródłami ciepła nieustannie rośnie. Polska Organizacja Technologii Pomp Ciepła udostępniła informacje, według których udział pomp ciepła we wnioskach do programu „Czyste Powietrze” wzrósł z około 20% do ponad 50% w maju 2022.
Pompa ciepła, czyli ekologiczny sposób ogrzewania domu
Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania, w tym także wody użytkowej. Pompy ciepła są ekologicznym rozwiązaniem — pozyskują aż 75% energii ze środowiska naturalnego. Montując pompę ciepła, ogrzejesz nie tylko dom, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska (zmniejszenie emisji zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery).
Zasada działania pompy ciepła
Pompy ciepła działają tak jak wszystkie inne tego typu urządzenia, z tą jednak różnicą, że kotły gazowe, olejowe oraz węglowe spalają paliwa kopalne, aby ogrzać budynek. Pompa ciepła, wykorzystuje energię ze środowiska, w tym także energię elektryczną (25%). Następnie przetwarza ciepło dla potrzeb instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
Efektywność pompy ciepła — od czego zależy?
Funkcją pompy ciepła jest ogrzewanie budynku. Wiesz, że wykorzystuje się ją również do ogrzewania wody użytkowej. Efektywność urządzenia zależy także od sposobu, w jaki pozyskuje ono energię ze środowiska. Mamy w ofercie pompy ciepła powietrze-woda, które wykorzystują ciepło powietrza. Mogą one samodzielnie pracować, nawet wtedy, kiedy temperatura na dworze osiąga wartość -28 stopni Celsjusza. Z kolei latem zapewniają one ochłodę.
Pompa ciepła jest bezobsługowa. Co więcej, decydując się na nią, nie ponosisz żadnych kosztów eksploatacyjnych. Dzięki pompie ciepła możesz także zrezygnować z komina, co jest korzystne dla środowiska.
Rodzaje pomp ciepła
Oprócz pomp ciepła powietrze-woda, na rynku są dostępne również gruntowe pompy ciepła. Jak działają tego typu urządzenia? Gruntowa pompa ciepła działa dzięki kolektorom ziemnym, które odbierają ciepło z gruntu (do metra głębokości temperatura gruntu nie spada poniżej zera). Tego typu rozwiązania są stabilne, ponieważ nawet przy niskiej temperaturze na zewnątrz pompa ciepła pozostaje sprawna.
Instalacja i montaż pompy ciepła
Nie obawiaj się, że instalacja pompy ciepła jest poza Twoimi możliwościami. Nie potrzebujesz zgłoszenia ani pozwolenia na budowę urządzenia. Oczywiście istnieją także wyjątki. Pierwszy z nich dotyczy konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na obszary Natura 2000. Natomiast w drugim przypadku chodzi o prace budowlane na terenach zabytkowych, gdzie wymagane jest pozwolenie na instalację pomp ciepła. Jeśli zamierzasz zamontować pompę wodną, zgoda wodnoprawna nie jest konieczna (jeśli korzystasz z wód i ich ujęć do 30 metrów głębokości).
Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?
Ogrzewanie wody użytkowej i budynku to nie jedyne korzyści instalacji pompy ciepła. Ogrzewanie gazowe niedługo będzie pieśnią przeszłości, dlatego warto postawić na alternatywne źródła ciepła. Inwestując w tego typu urządzenia, zyskujesz naprawdę wiele. Przede wszystkim:
- komfort użytkowania — pompy ciepła są bezobsługowe, zdalnie sterowane i precyzyjnie programowane; nie ponosisz także kosztów eksploatacji,
- wysoką efektywność — stosunek energii pobranej do oddanej wynosi nawet 1:6,
- łatwy montaż — nie wymaga zakładania osobnej kotłowni, instalacja nie ingeruje także w konstrukcję istniejącego budynku,
- rozwiązanie, które świetnie integruje się z instalacją fotowoltaiczną,
- bezemisyjność,
- cichą eksploatację,
- możliwość współpracy z większością już istniejących instalacji ogrzewania,
- ekologiczność.
Pompa ciepła działa z taką samą mocą przez cały rok. To świetna wiadomość, ponieważ nie musisz martwić się spadkiem lub wzrostem temperatury na dworze. Co ważne, pompę ciepła zamontujesz zarówno w starym, jak i nowym budynku. Jeśli chodzi o to pierwsze, czasem konieczna będzie termomodernizacja.
Zdecyduj się na nasze urządzenia. Owszem, taka inwestycja kosztuje. Pompa ciepła jednak szybko przyniesie Ci zyski. Możesz także skorzystać z wielu programów rządowych, które dofinansowują to przedsięwzięcie.