KOTŁY NA PELLET

ZALETY KOTŁA NA PELLET DRZEWNY

Wraz z ciągłym wzrostem cen ropy naftowej i paliw kopalnych, wielu właścicieli domów zaczęło szukać alternatywnych sposobów ogrzewania swoich domów, które są bardziej przyjazne dla budżetu. Jedną z opcji, która zyskuje na popularności jest inwestycja w kocioł na pelety drzewne. Ogrzewanie peletami drzewnymi to nowe i nowoczesne rozwiązanie składające się z szeregu różnego rodzaju kotłów dla Twojego domu.

Tego typu kotły na biomasę kosztują mniej niż większość kotłów dostępnych na rynku, dzięki czemu są zarówno energooszczędnym, jak i ekonomicznym sposobem ogrzewania domu.

Kocioł na pelet drzewny jest świetną alternatywą dla kotłów gazowych , węglowych, elektrycznych dwufunkcyjnych czy kotłów olejowych.

Kluczowe cechy kotłów na pellet drzewny:

  • Paliwo drzewne jest efektywne kosztowo. Pellet drzewny składa się z resztek materiału drzewnego i jest ekonomicznie konkurencyjny w stosunku do innych paliw stosowanych do ogrzewania. Ceny peletów drzewnych są często stabilne, ponieważ nie zależą od czynników egzogenicznych, takich jak paliwa kopalne.

  • Pelety drzewne mają niewielkie rozmiary i mogą być podawane do kotłów poprzez zautomatyzowany system. Są łatwe w przechowywaniu i wytwarzają minimalną ilość popiołu.

  • Pelet drzewny jest przyjazny dla środowiska. Jest zrównoważonym źródłem paliw, a kotły na pelet jest niskoemisyjnym systemem grzewczym: nie wytwarzają dwutlenku węgla, który szkodzi środowisku.

  • Kotły na pelet drzewny są energooszczędne. Wymagają minimalnego wkładu użytkownika, a wszystkie kotły z naszej oferty posiadają system samooczyszczania.

  • Pelet drzewny jest odnawialnym źródłem energii. Produkuje się go z odpadów drzewnych i produktów ubocznych z trzebieży leśnej. Według badań rynku kotłów na pelet drzewny, ogrzewanie peletem będzie jednym z najchętniej wybieranych form ogrzewania domu w Polsce.

zdjecie_przekroj
home-3_01-2

CZYSTE UŻYTKOWANIE = CZYSTA KOTŁOWNIA

W przypadku pieca na pellet, zapomnimy o kurzu który zbierał się podczas palenia piecem węglowym. Spalanie w piecach na pellet firmy Kołton jest praktycznie bezdymne a dzięki wysokiej efektywności spalania, popiołu z dobrej jakości pelletu jest znikoma ilość.

NISKIE KOSZTA EKSPLOATACJI I BEZOBSŁUGOWOŚĆ

W przypadku kotłów na pellet nasze wizyty w kotłowni ograniczą się do minimum. Wystarczy zasypać zbiornik pelletem i wrócić za 3-4 dni. Dodatkowo kotły na pellet są bezawaryjne co przekłada się na niskie koszta późniejszej eksploatacji.

DOFINANSOWANIE CZYSTE POWIETRZE

Skorzystaj z programu czyste powietrze na wymianę starego pieca, otrzymaj dotację oraz ulgę termomodernizacyjną!
Zajmiemy się za Ciebie całą dokumentacją.

GWARANCJA I JAKOŚĆ

Na kocioł posiadamy aż 5 lat gwarancji! oraz dodatkowe 3 lata rękojmi za wykonane prace!

Rakoczy Firemax

Rakoczy to renomowany i jakościowy producent kotłów peletowych.

Firemax to kocioł pelletowy charakteryzujący bardzo kompaktową budową wymiennika, który wraz z podajnikiem i bardzo pojemnym zasobnikiem tworzą zwarte, niewielkie i bezobsługowe urządzenie grzewcze.

Mimo kompaktowej budowy, kocioł posiada obszerny zasobnik paliwa, bardzo wysoką sprawność dochodzącą do 94% oraz szereg funkcji poprawiających komfort obsługi kotła.

Firemax to także kocioł ekologiczny, spełniający obecne oraz przyszłe normy emisji spalin i efektywności energetycznej, dzięki czemu może być użytkowany na obszarach, na których obowiązują restrykcyjne przepisy antysmogowe, a zakup kotła może zostać objęty dotacją z programów proekologicznych.

firemax1

PEREKO QmPell

Zaletą tego pieca jest jego bardzo mały rozmiar, który sprawa że bez problemu mieści się do najmniejszych kotłowni.

Ekologiczne ogrzewanie dla każdego

Kocioł QmPell został zaprojektowany z myślą o ogrzewaniu, które jest nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale i budżetowi rodzinnemu. Kocioł wykonany jest z zachowaniem najwyższych standardów, a innowacyjna myśl technologiczna zastosowana w konstrukcji zarówno wymiennika, jak i systemu podawania paliwa sprawia, że kocioł jest jednym z najbardziej konkurencyjnych urządzeń na rynku pod względem finansowym.

Znakomita jakość i efektywność pracy

Seria QmPell to innowacyjne osiągnięcie w dziedzinie kotłów na paliwa stałe pod względem wydajności, automatyzacji obsługi i troski o środowisko naturalne w odniesieniu do ekonomii zakupu i eksploatacji. Ergonomiczna budowa urządzenia pozwala na dostosowanie odpowiedniego rozmieszczenia kotła niezależnie od wielkości kotłowni, ograniczając przy tym straty cieplne. Wysoka wydajność urządzenia oraz zminimalizowana potrzeba czyszczenia, zostały osiągnięte dzięki nowej konstrukcji wymiennika ciepła.

Obsługa ograniczona do minimum

Pracę urządzenia kontroluje nowoczesny system sterowania Minister PID Pellet [3] z płynną regulacją, który obsługuje 2 pompy (c.o., c.w.u oraz podłogową), siłownik zaworu mieszającego oraz ogranicznik temperatury (STB).

pere
pere2

Pellux slim

Pellux to bardzo solidny producent kotłów peletowych. Oferowane piece są modulacyjne, czyli ustawiają moc pod bieżące zapotrzebowanie budynku w którym są zainstalowane.

Kocioł PELLUX SLIM to urządzenie zaprojektowane z myślą o użytkownikach którzy cenią sobie ekologię w nowoczesnym i eleganckim designie. Dzięki umieszczeniu zasobnika na paliwo w kotle, uzyskaliśmy urządzenie grzewcze idealnie wpasowujące się nawet w najmniejsze kotłownie.

Seria kotłów PELLUX SLIM to nowoczesne urządzenia grzewcze, o trzech mocach: 12, 18 oraz 24 kW. Kompaktowa budowa kotła, pozwoliła na wbudowanie zasobnika na pellet o pojemności 145 litrów dla mocy 12 i 18 kW, oraz 160 litrów w kotle PELLUX SLIM 25. By zwiększyć komfort użytkowania kotła, został on wyposażony w automatyczny podajnik pelletu oraz samoczyszczący się palnik. W ten sposób otrzymujemy niewielkie urządzenie, które jest w stanie dostarczyć niezbędnego ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u.

Kotłami PELLUX można sterować z dowolnego miejsca na świecie. Moduł internetowy wi-fi ecoNET 300 umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów za pomocą każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową. W aplikacji możemy zwiększyć bądź zmniejszyć temperaturę centralnego ogrzewania, sterować temperaturą ciepłej wody użytkowej i modyfikować harmonogram czasu pracy kotła.

pslim

PEREKO COMFORT-PELL

Zaletą tego pieca jest nowoczesne wykonanie z trwałych materiałów, a także ekologia. Kocioł charakteryzuje również czystość dzięki funkcji automatycznego czyszczenia palnika.

Pracę kotła nadzoruje nowoczesne i sprawdzone sterowanie. Zaawansowany sterownik nie tylko optymalizuje proces spalania, ale także pozwala na kontrolę działania kotła on-line oraz z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Nisko osadzone palenisko jak również wymiennik wykonany w technologii rur poziomych sprawiają, że kosz zasypowy posiada znaczną pojemność.

Wysoka moc zapalarki oraz jej umiejscowienie gwarantują szybkie rozpalanie. Dzięki temu woda w instalacji nagrzewana jest znacznie szybciej w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń.

Zawirowanie płomienia powoduje oddzielenie się cząstek lotnych oraz kształtowanie się kity płomienia. Popioły i żużle usuwane są z komory spalania dzięki obrotowi i nadmuchowi.

Innowacyjna, obrotowa komora nadmuchowa i paleniskowa to przede wszystkim bezobsługowe czyszczenie. To komfort obsługi i oszczędność czasu.

perec1
perec2

Współpracujemy z najlepszymi

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

Pomożemy Ci wybrać idealne rozwiązanie by cieszyć się energią cieplną w każdym wymiarze.
Call Now Button