Kotły na pellet

KOTŁY NA PELLET

ZALETY KOTŁA NA PELLET DRZEWNY

Wraz z ciągłym wzrostem cen ropy naftowej i paliw kopalnych, wielu właścicieli domów zaczęło szukać alternatywnych sposobów ogrzewania swoich domów, które są bardziej przyjazne dla budżetu. Jedną z opcji, która zyskuje na popularności jest inwestycja w kocioł na pelety drzewne. Ogrzewanie peletami drzewnymi to nowe i nowoczesne rozwiązanie składające się z szeregu różnego rodzaju kotłów dla Twojego domu.

Tego typu kotły na biomasę kosztują mniej niż większość kotłów dostępnych na rynku, dzięki czemu są zarówno energooszczędnym, jak i ekonomicznym sposobem ogrzewania domu.

Kocioł na pelet drzewny jest świetną alternatywą dla kotłów gazowych , węglowych, elektrycznych dwufunkcyjnych czy kotłów olejowych.

Kluczowe cechy kotłów na pellet drzewny:

 • Paliwo drzewne jest efektywne kosztowo. Pellet drzewny składa się z resztek materiału drzewnego i jest ekonomicznie konkurencyjny w stosunku do innych paliw stosowanych do ogrzewania. Ceny peletów drzewnych są często stabilne, ponieważ nie zależą od czynników egzogenicznych, takich jak paliwa kopalne.

 • Pelety drzewne mają niewielkie rozmiary i mogą być podawane do kotłów poprzez zautomatyzowany system. Są łatwe w przechowywaniu i wytwarzają minimalną ilość popiołu.

 • Pelet drzewny jest przyjazny dla środowiska. Jest zrównoważonym źródłem paliw, a kotły na pelet jest niskoemisyjnym systemem grzewczym: nie wytwarzają dwutlenku węgla, który szkodzi środowisku.

 • Kotły na pelet drzewny są energooszczędne. Wymagają minimalnego wkładu użytkownika, a wszystkie kotły z naszej oferty posiadają system samooczyszczania.

 • Pelet drzewny jest odnawialnym źródłem energii. Produkuje się go z odpadów drzewnych i produktów ubocznych z trzebieży leśnej. Według badań rynku kotłów na pelet drzewny, ogrzewanie peletem będzie jednym z najchętniej wybieranych form ogrzewania domu w Polsce.

zdjecie_przekroj
home-3_01-2
Pellet
Ikona porządku

CZYSTE UŻYTKOWANIE = CZYSTA KOTŁOWNIA

W przypadku pieca na pellet, zapomnimy o kurzu który zbierał się podczas palenia piecem węglowym. Spalanie w piecach na pellet firmy Kołton jest praktycznie bezdymne a dzięki wysokiej efektywności spalania, popiołu z dobrej jakości pelletu jest znikoma ilość.

Ikona panele

NISKIE KOSZTA EKSPLOATACJI I BEZOBSŁUGOWOŚĆ

W przypadku kotłów na pellet nasze wizyty w kotłowni ograniczą się do minimum. Wystarczy zasypać zbiornik pelletem i wrócić za 3-4 dni. Dodatkowo kotły na pellet są bezawaryjne co przekłada się na niskie koszta późniejszej eksploatacji.

Oszczędność

DOFINANSOWANIE CZYSTE POWIETRZE

Skorzystaj z programu czyste powietrze na wymianę starego pieca, otrzymaj dotację oraz ulgę termomodernizacyjną!
Zajmiemy się za Ciebie całą dokumentacją.

Ikona zębatki

GWARANCJA I JAKOŚĆ

Na kocioł posiadamy aż 5 lat gwarancji! oraz dodatkowe 3 lata rękojmi za wykonane prace!

Rakoczy Firemax

Rakoczy to renomowany i jakościowy producent kotłów peletowych.

Firemax to kocioł pelletowy charakteryzujący bardzo kompaktową budową wymiennika, który wraz z podajnikiem i bardzo pojemnym zasobnikiem tworzą zwarte, niewielkie i bezobsługowe urządzenie grzewcze.

Mimo kompaktowej budowy, kocioł posiada obszerny zasobnik paliwa, bardzo wysoką sprawność dochodzącą do 94% oraz szereg funkcji poprawiających komfort obsługi kotła.

Firemax to także kocioł ekologiczny, spełniający obecne oraz przyszłe normy emisji spalin i efektywności energetycznej, dzięki czemu może być użytkowany na obszarach, na których obowiązują restrykcyjne przepisy antysmogowe, a zakup kotła może zostać objęty dotacją z programów proekologicznych.

Rakoczy
firemax1
Kocioł firemax3w
Statystyki

PEREKO QmPell EVO

Zaletą tego pieca jest jego bardzo mały rozmiar, który sprawa że bez problemu mieści się do najmniejszych kotłowni.

Ekologiczne ogrzewanie dla każdego

Kocioł QmPell EVO został zaprojektowany z myślą o ogrzewaniu, które jest nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale i budżetowi rodzinnemu. Kocioł wykonany jest z zachowaniem najwyższych standardów, a innowacyjna myśl technologiczna zastosowana w konstrukcji zarówno wymiennika, jak i systemu podawania paliwa sprawia, że kocioł jest jednym z najbardziej konkurencyjnych urządzeń na rynku pod względem finansowym.

Znakomita jakość i efektywność pracy

Seria QmPell EVO to innowacyjne osiągnięcie w dziedzinie kotłów na paliwa stałe pod względem wydajności, automatyzacji obsługi i troski o środowisko naturalne w odniesieniu do ekonomii zakupu i eksploatacji. Ergonomiczna budowa urządzenia pozwala na dostosowanie odpowiedniego rozmieszczenia kotła niezależnie od wielkości kotłowni, ograniczając przy tym straty cieplne. Wysoka wydajność urządzenia oraz zminimalizowana potrzeba czyszczenia, zostały osiągnięte dzięki nowej konstrukcji wymiennika ciepła.

Obsługa ograniczona do minimum

Pracę urządzenia kontroluje nowoczesny system sterowania Minister PID Pellet [3] z płynną regulacją, który obsługuje 2 pompy (c.o., c.w.u oraz podłogową), siłownik zaworu mieszającego oraz ogranicznik temperatury (STB).

Pereko
PEREKO QMPELL EVO
PEREKO QMPELL EVO
Piec z podajnikiem

Kamen Pellet Kompakt LUX

Kamen to bardzo solidny producent kotłów tj. stalowe kotły wodne CO na paliwa stałe, głównie kotły na pellet.

Kamen Kompakt Lux to kocioł z automatycznym palnikiem, schowanym w zabudowie zasobnika paliwa, posiada prosty w obsłudze i stabilny w działaniu sterownik, stosowane biopaliwo – pellet 6-8 mm.

Dzięki zastosowaniu technologii konwersji opału stałego na paliwo gazowe, zwane holzgasem, urządzenia te umożliwiają skuteczne i czyste spalanie drewna. Proces zgazowania zachodzi w warunkach ograniczonego dostępu powietrza, co prowadzi do uwolnienia substancji lotnych. Następnie te substancje są spalane w komorze pieca, co gwarantuje niską emisję spalin i minimalny wpływ na środowisko. Jeżeli zależy Ci na zrównoważonym rozwiązaniu dla ogrzewania, kotły zgazowujące drewno są doskonałym wyborem.

Cała technologiczna zawartość zmieściła się w trzech wymiarach. Wszystko mieści się w schludnej, kompaktowej obudowie kotła. Idealnie wpisuje się nawet w ograniczonej przestrzeni kotłowni. Dodatkowo, Pellet Kompakt Lux świetnie funkcjonuje i ma atrakcyjny wygląd.

Nowoczesna konstrukcja z pięciokrotnym przebiegiem spalin pozwala kotłowi na osiągnięcie imponującej sprawności do 93%. Jego korpus jest zbudowany z wysokiej jakości, certyfikowanej stali kotłowej P265GH o 6 mm grubości. Dodatkowo, jest otoczony płaszczem wodnym, izolowany wełną mineralną i osłonięty w estetycznej, proszkowo malowanej obudowie stalowej.

Czy poszukujesz rozwiązania, które sprawi, że Twoja niewielka kotłownia będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie atrakcyjna? Kamen Pellet Kompakt Lux to wybór dla Ciebie. Nie tylko jego kompaktowe wymiary, ale także łatwość obsługi i wydajność sprawiają, że jest to doskonała opcja. Dowiedz się więcej o jego unikalnych cechach i korzyściach z użytkowania.

Kocioł - Heat Energy
Przekroj_Pellet-Kompakt-Lux-700x700

Czy wiesz, czym jest smog? Ta mieszanina to nic innego jak skumulowane zanieczyszczenia powietrza, które emitujemy w wyniku bezwietrznej wyżowej pogody. W naszym kraju główną przyczyną smogu jest niska emisja, czyli spaliny pochodzące z przydomowych pieców CO na paliwo stałe.

Zanieczyszczone powietrze to nie wymysł ekologów, ale realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Warto przytoczyć krótkometrażowy film „Pani Basia” w reżyserii Pawła Deląga. Bohaterka prowadzi zdrowy tryb życia, stroni od alkoholu i papierosów, a mimo to choruje na raka płuc. Przyczyną schorzenia jest krakowski smog.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz chronić się przed smogiem i zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery? Wystarczy, że zainwestujesz w kotły pelletowe. Zakup kotła to opłacalna inwestycja, która szybko się zwróci. Zamiast węgla zaczniesz stosować biomasę, czyli pellet. Jest on nie tylko przyjazny środowisku, ale także opłacalny.

Nasze kotły pelletowe — sposób, aby zautomatyzować proces ogrzewania

Kotły na pellet, które mamy w swojej ofercie, to zautomatyzowane urządzenia o nieskomplikowanej budowie. Ich obsługa nie sprawi Ci najmniejszych problemów.

Sercem każdego kotła na pellet jest palnik. Dzięki wbudowanej elektrycznej zapalarce rozpalanie paliwa następuje automatycznie. Nie musisz pilnować, aby węgiel się rozpalił i co chwilę doglądać procesu jego spalania. To duża wygoda i oszczędność czasu. Inwestując w nasze w pełni automatyczne kotły na pellet, wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby ustawić na nich optymalną temperaturę i co jakiś czas uzupełniać zasobnik na biomasę (może zostać zamontowany po prawej lub lewej stronie kotła). Kocioł na pellet wyposażony jest, jak już wspomnieliśmy w palnik. Włączysz go jednym przyciskiem lub automatycznie. Specjalny podajnik pobiera pellet i podaje go do palnika, rozpoczynając tym samym proces spalania. Żadna ingerencja zewnętrzna nie jest tu potrzebna.

Wentylator nadmuchowy czuwa nad utrzymaniem płomienia. Proces spalania ustaje w momencie, gdy woda w obiegu osiągnie pożądaną temperaturę, natomiast włącza się, gdy temperatura spada. Popiół, który powstał w procesie spalania, trafia do popielnika.

Rosnącym kosztom ogrzewania powiedz stanowcze NIE!

Koszty ogrzewania (oleju opałowego, ropy naftowej, węgla) nieustanie rosną. Wybierając nasz kocioł na pellet, uniezależnisz się od dostępnych na rynku paliw. Proponujemy Ci urządzenia, które mają niskie zużycie pelletu, wysoką sprawność i są łatwe w obsłudze. Owszem, ich koszty inwestycyjne są wysokie. Istnieje jednak wiele rządowych programów, jak chociażby „Czyste powietrze”, które pozwoli Ci uzyskać nawet 21 tysięcy dotacji na kocioł na pellet.

Jeśli zależy Ci na wygodzie i niskich kosztach ogrzewania, kocioł na pellet jest rozwiązaniem dla Ciebie. Ogrzewanie pelletem to zdecydowanie lepsza opcja niż piec CO. Przedstawiamy Ci produkty ekologiczne i ekonomiczne.

Piece na węgiel kontra nasze kotły na pellet

Piec na węgiel i nasz kocioł na pellet nie toczą wyrównanej walki. Kotły w porównaniu z piecami wygrywają w niemal każdej kategorii. Czym jednak jest ów pellet? Zalicza się on do biomasy, czyli najbardziej ekologicznego paliwa. Pellet powstaje w wyniku sprasowania trocin drzew iglastych z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia.

Ogrzewanie pelletem to dobry pomysł, niezależnie czy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, czy mieszkasz w innym obiekcie.

Dzięki pelletowi eksploatacja urządzeń grzewczych jest bardziej komfortowa niż w przypadku kotłów na węgiel lub ekogroszek. Tym, co wyróżnia pellet, jest niewielka wilgoć. Ziarna pelletu mają średnicę od 6 do 8 mm. Co za tym idzie, z jednej tony pelletu otrzymasz nie więcej niż 3 do 4 kilogramy ekologicznego popiołu. Wykorzystasz go na przykład jako nawóz do ogrodu.

Pellet a ekologia

Kiedy spalasz węgiel, powstaje od 100 do 400 kilogramów popiołu i żużlu na tonę. To powoduje, że piec niełatwo się czyści, odpady trudno zutylizować, a podzespoły kotła szybko się niszczą. Jak więc widzisz, koszty użytkowania pieca rosną.

Węgiel i substancje, które powstają w procesie jego spalania, mają niekorzystny wpływ na środowisko. W okresie grzewczym dużym problemem jest smog, który zagraża zdrowiu i życiu (może powodować raka).

W przypadku, gdy spalasz pellet, nie generują się żadne toksyczne substancje. Mało tego. Podczas spalania, delektujesz się przyjemnym, leśnym aromatem. Kotły na pellet są o wiele bardziej wytrzymałe od pieców węglowych. Ich trwałość można porównać do kotłów gazowych i olejowych. Nie martw się składowaniem pelletu. Pakuje się go w worki po 15-25 kilogramów. Ułożysz je na paletach w torbach typu big-bag.

Kotły na pellet do centralnego ogrzewania obsłużysz także zdalnie dzięki połączeniu z siecią. To wygodne, jeśli często przebywasz poza domem.

Jakie zalety mają kotły na pellet?

Kocioł na pellet ma wiele zalet. Przede wszystkim:

 • jest ekologiczny — nie generuje CO2, nie szkodzi więc ani planecie, ani zdrowiu i życiu,
 • jest bezobsługowy — jedyne, o czym musisz pamiętać, to uzupełnienie zasobnika i czyszczenie,
 • nie wydziela nieprzyjemnych zapachów — podczas spalania uwalnia się delikatny aromat lasu,
 • ilości popiołu, które powstają podczas spalania, są niewielkie,
 • pomieszczenie, w którym stoi kocioł, łatwo utrzymasz w czystości,
 • urządzenie jest estetyczne i nowoczesne,
 • uzyskasz dotację, więc przy zakupie kotła zminimalizujesz koszty.

   

Masz wpływ na jakość powietrza, którym oddychasz. Zainwestuj w nasze kotły na pellet, a zobaczysz, jak zmienia się Twoje otoczenie. Mniej splin i smogu, a więcej ożywczego leśnego aromatu. Jeśli dodasz do tego pełną automatykę, oszczędność i czystość, otrzymasz urządzenie, które zrewolucjonizuje Twój sposób ogrzewania domu.

Nie zwlekaj — już teraz chroń zdrowie swoje i swoich bliskich. 

Współpracujemy z najlepszymi

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

Pomożemy Ci wybrać idealne rozwiązanie by cieszyć się energią cieplną w każdym wymiarze.
Call Now Button