Kotły zgazowujące

Kotły zgazowujące

Poznaj Kotły Zgazowujące ATMOS

Kotły Zgazowujące ATMOS przeznaczone są do spalania drewna, wykorzystując zasadę generatorowego zgazowania z udziałem wentylatora wyciągowego, który wyciąga spaliny z kotła.
Korpus kotła wykonany jest z blachy o grubości 3-8 mm. Składa się z komory na paliwo, która w dolnej części wyposażona jest w ceramiczną kształtkę(dyszę) z podłużnym otworem zapewniającym przepływ spalin i gazów. Komora dopalania jest również wyposażona w kształtki ceramiczne. W tylnej części kotła znajduje się kanał spalinowy, który w górnej części wyposażony jest w klapę do rozpalania. Górna część kanału spalinowego podłączona jest poprzez wylot do przewodu kominowego.

Zalety kotłów zgazujących ATMOS:

 • Możliwość palenia dużymi kawałkami drewna
 • Powietrze pierwotne i wtórne podgrzewane jest do wysokiej temperatury – wyższa wydajność
 • Automatyczne wyłączanie wentylatora po wypaleniu paliwa – termostat spalinowy
 • Wentylator wyciągowy – usuwanie popiołu bez pyłu, kotłownia bez dymu
 • Łatwe serwisowanie i czyszczenie
 • Ceramiczny spód komory gazującej – wysoka efektywność
 • Duży zasobnik paliwa – długi czas spalania
 • Wygodne wybieranie popiołu – duża komora popielnika (przy paleniu drewnem czyszczenie raz na tydzień)
 • Kocioł bez wymiennika rurowego – łatwe czyszczenie
 • Spirala chłodząca zabezpieczająca przed przegrzaniem – brak ryzyka uszkodzenia kotła
 • Mały rozmiar i niska waga kotła
 • Wysoka jakość
atmeco2
atmos_dc
Schemat

Skontaktuj się

Zamów darmową wycenę

Klasa 5

5 klasa emisji spalin

Kotły ATMOS to niekwestionowany lider na rynku kotłów spełniających standardy 5 klasy emisji spalin. Dzięki udoskonaleniu technologii zgazowania drewna oraz zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, stworzyliśmy kotły wydajne i przyjazne środowisku. Kotły z 5 klasą wg normy PN EN 303-5:2012 cechują się najniższym poziomem emisji spalin, spośród dostępnych na rynku kotłów, oraz doskonałą wydajnością.

Moc

Wysoka wydajność

Powietrze pierwotne i wtórne podgrzewane jest do wysokiej temperatury, a wytworzone ciepło kierowane jest do obiegu. Zastosowana technologia znacznie zmniejsza utratę ciepła z systemu. Dodatkowo wyposażyliśmy nasze kotły w ceramiczną komorę spalania. Dzięki temu kocioł potrzebuje mniejszej ilości drewna do ogrzania domu. Nasze rozwiązania powodują, że finalnie mniej ciepła ucieka przez komin oraz mniej zanieczyszczeń dostaje się do powietrza.

 

Wygoda

Większa wygoda użytkowania

Dzięki powiększeniu wymiarów otworu załadunkowego w naszych kotłach możliwe jest palenie większymi kawałkami drewna. W związku z tym mniej pracy będzie Cię kosztować przygotowanie drewna do spalenia. Powiększony zasobnik paliwa wydłuża czas spalania i pozwala na rzadsze ładowanie drewna, a tym samym mniej wizyt w kotłowni. Większa niż zwykle komora popielnika ułatwia utrzymanie kotła w czystości.

Ecodesign

GWARANCJA I JAKOŚĆ

Kocioł został zaprojektowany zgodnie ze standardami ECODESIGN 2020.

Nasze realizacje

Kotły zgazowujące

Metal – Fach Semax Opti

Kocioł SEMAX OPTI jest kotłem zgazowującym drewno, jest to idealne rozwiązanie dedykowane osobom, które posiadają spore zapasy odpowiednio przechowywanego drewna opałowego – polana (szczapy) grabu o wilgotności Wc=15-20%. Praca naszego urządzenia z mocą nominalną pozwala na lepsze wykorzystanie paliwa, a w efekcie również czystszych spalin emitowanych do atmosfery. Dodatkowo kocioł wyposażony jest w automatykę regulującą spalanie i pracę urządzenia. Dla właściwej pracy całego układu kocioł musi zostać podłączony do bufora odbierającego nadmiar ciepła.

Zalety kotłów zgazujących ATMOS:

Wymiennik ciepła
Wymiennik ciepła | kanały konwekcyjne poziome | półkowe i rurowe
Efektywna konstrukcja przystosowana do szybkiego czyszczenia wymiennika z przodu. Budowa wymiennika kotła zapewnia wysoki odbiór ciepła z paleniska.

Wyjście czopucha
Z tyłu kotła | regulacja góra, bok z wentylatora
Konstrukcja kotła została zaprojektowana w taki sposób, aby wyjścia czopucha znalazło się z tyłu. Zastosowanie takiego rozwiązania w kotle c.o., pozwala na bezpośrednie wyprowadzenie czopucha do komina.

Czujnik temperatury spalin
Wraz ze sterownikiem, czujnik kontroluje temperaturę spalin.

Wentylator wyciągowy
Regulowana wysokość
Zamocowany jest za pomocą adaptera do tylnej ściany pionowej czopucha. Wentylator wytwarza niezbędny ciąg potrzebny do efektywnego spalania paliwa.

Czerpnia powietrza wtórnego i pierwotnego
Przez sześć otworów powietrze wtórne jest zasysane w celu pełnego dopalenia paliwa. Ilość powietrza wtórnego i pierwotnego można regulować przesuwkami.

Klapa oddymiająca
Pozwala na efektywne odprowadzenie dymu z komory paleniskowej.

Zawirowywacze
Zamontowane w kanałach konwekcyjnych zawirowywacze skutecznie zmniejszają prędkość wylotu spalin utrzymując wysoki odbiór ciepła przez płaszcz wodny.

SEMAX OPTI
SEMAX OPTI
Sterownik SEMAX OPTI

Kanał ceramiczny
Zastosowanie płyt ceramicznych jako katał ceramiczny, wpływa na poprawę efektywności procesu spalania. Ekrany podnoszą temperaturę w komorze spalania, wydłużają drogę jaką mają do przebycia w kotle oraz zatrzymują cząsteczki unoszące się nad paleniskiem, dopalając je. Sprawność cieplna kotła wzrasta, a spaliny mają zredukowaną do minimum ilości związków szkodliwych dla środowiska.

Zbiornik buforowy
Zapewnia optymalne warunki pracy kotła. Kocioł może pracować z optymalną mocą, a nadmiar ciepła gromadzony jest w buforze. Instalacja grzewcza domu pobiera z bufora tyle ciepła ile potrzebuje w danej chwili.

Nasze realizacje

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

Pomożemy Ci wybrać idealne rozwiązanie by cieszyć się energią cieplną w każdym wymiarze.
Call Now Button