JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA ?

Działanie pompy ciepła jest zasadniczo identyczne z działaniem dobrze znanego urządzenia codziennego użytku: lodówki. Jednakże, gdy lodówka usuwa ciepło z wnętrza i przekazuje je na zewnątrz, pompa ciepła pobiera ciepło z przestrzeni zewnętrznej (z powietrza) i przekazuje energię do domu w postaci ciepła.
W układzie zamkniętym pompy zachodzą przemiany fizyczne. W celu uruchomienia pompy należy dostarczyć do sprężarki niewielką ilość energii elektrycznej.
Przykład : 1 kWh pobranej energii elektrycznej = 5 kWh energii cieplnej.

rys

Skontaktuj się

Zamów darmową wycenę

Chcesz uzyskać ofertę? +48 692 972 803

Skontaktuj się z nami, a uzyskasz szczegółowe informacje w zakesie oferty instalacji pompy ciepła.

CZY WARTO ? ODPOWIEDZ SAM

Przedstawiamy kluczowe zalety pomp ciepła.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła to urządzenia najbezpieczniejsze spośród wszystkich urządzeń grzewczych. Podczas użytkowania nie występuje zagrożenie wybuchem czy zaczadzeniem, jak w przypadku instalacji gazowej czy paliwowej.

Bezobsługowa

Ogromną zaletą pomp ciepła jest ich praktyczna bezobsługowość. Wystarczy po zamontowaniu ustawić odpowiednią temperaturę jaką chcemy mieć w domu, a pompa automatycznie dostosuje parametry do naszych potrzeb, nie tylko ustawiając oczekiwaną temperaturę, ale także minimalizuje koszty.

Niskie koszty eksploatacji

Niskie koszty eksploatacji biorą się z tego, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, a jedynie je transportuje. Do działania sprężarki niezbędne jest użycie prądu, który jest jedynym kosztem inwestora. Dzięki temu, że uniezależniamy się od dostawców paliw oraz tradycyjnych źródeł energii, zyskujemy bezpieczeństwo stabilnych kosztów.

Ekologiczna

Pompy ciepła podczas działania nie zanieczyszczają środowiska naturalnego gdyż nie generują żadnych spalin ani innych substancji szkodliwych dla przyrody.

Zapytaj nas o ofertę

+48 692 972 803

Podłącz się do EkoStrefy Heat Energy. Nowoczesne instalacje grzewcze i elektryczne dla Twojego domu i biznesu.

Zalety

Montaż pompy ciepła :

 • Profesjonalnie, szybko i bezinwazyjnie.
 • Montaż pompy ciepła typu powietrze-woda nie wymaga skomplikowanych czynności instalacyjnych. Czyli np: wykonanie odwiertów czy też przekopów.
 • Cały proces zainstalowania urządzenia trwa zaledwie 2-3 dni.
 • Całość urządzenia nie zajmuje dużych powierzchni a kotłownia staje się czystym pomieszczeniem które można wykorzystać w innych celach.

Współpracujemy z najlepszymi

KAISAI

Dzięki nowoczesnej technologii, pompy ciepła powietrze-woda KAISAI pracują w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej oraz osiągają wysokie parametry temperatury systemu grzewczego lub ciepłej wody użytkowej. Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezobsługowość czynią pompy ciepła KAISAI idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom lub i wymienia lub modernizuje istniejące źródło ciepła. Pompy ciepła KAISAI mają zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i komercyjnym, oferując 5 letnią gwarancję a szeroki wybór jednostek zarówno typu split, jak i monoblok zapewnia możliwość dopasowania urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo w pompie ciepła Kaisai jest wbudowany moduł ZNS (zdalny nadzór serwisowy) dzięki któremu możemy zdalnie nadzorować pracę pompy ciepła co sprawia szybkość działania w razie jakichkolwiek nieprawidłowości. ZNS zapewnia bufor bezpieczeństwa dla klienta końcowego.

Poznaj zalety

Zalety pomp ciepła Kaisai:

 • cechują się najwyższą klasą energetyczną A+++, a współczynnik efektywności COP wynosi do 5,2

 • sprężarka inwerterowa

 • ma aż sześć trybów pracy, łączących funkcję grzania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej

 • stosowany w tych urządzeniach ekologiczny czynnik chłodniczy – R32 łatwy montaż i prosta konserwacja

 • aplikacja ComfortHome dostępna na tablety i smartfony, dzięki której możliwe jest  zdalne sterowanie pompą ciepła

 • kompaktowa budowa, łatwa do transportu i montażu

 • najwyższy poziom komfortu przy jak najmniejszym zużyciu energii

 • 23 różne zestawy urządzeń, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb

 • możliwość łączenia pompy ciepła Kaisai z bliźniaczymi modelami, scalając do 6 jednostek w systemie kaskadowym, co pozwala znacznie zwiększyć moc instalacji grzewczej

* Wszystkie pompy ciepła firmy KAISAI są o podwyższonej klasie energetycznej, dzięki temu klient otrzymuje większą sumę dotacji na wymianę pieca

NETSU

Pod marką NETSU kryją się wydajne i innowacyjne pompy ciepła z 7-letnią gwarancją – ekologiczne rozwiązania służące do ogrzewania Waszych domów i biur. Nowoczesne techniki jakie zostały zastosowane w pompach typu SPLIT i MONOBLOK gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Pompy ciepła Netsu są przyjazne środowisku naturalnemu co potwierdza wpis na zieloną listę referencyjną uprawniający do otrzymania refundacji zakupu. NETSU posiada szereg produktów dostosowanych do Waszych potrzeb. W pompach ciepła skupiono się na prostocie użytkowania oraz małą awaryjność. Jest to doskonała alternatywa dla ogrzewania węglowego, gazowego, olejowego.

Poznaj zalety

Wśród najważniejszych cech pomp ciepła NETSU wymienić należy:

 • wielofunkcyjność – są one przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej;

 • 7-letnią gwarancję na sprawne działanie pompy ciepła

 • wysoką wydajność – jest to bowiem urządzenie ergonomiczne i ekonomiczne. W zależności od konkretnego modelu i warunków działania współczynnik COP pomp ciepła NETSU wynosi nawet 5,2;

 • ekologiczne rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych i biur (to, że są one przyjazne środowisku naturalnemu potwierdza wpis na zieloną listę referencyjną uprawniający do otrzymania refundacji zakupu);

 • wysoki komfort użytkowania i bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu w pompach ciepła NETSU Split i Monoblok nowoczesnej techniki;

 • możliwość skorzystania z różnych form dofinansowania do pomp ciepła, w tym rządowego programu Czyste Powietrze. W jego ramach można maksymalnie uzyskać nawet do 69.000 zł bezzwrotnej dotacji. Warto tu również zaznaczyć, że w 2022 roku na dofinansowanie do energooszczędnej pompy ciepła będą mogły liczyć osoby budujące nowy dom w ramach programu Moje Ciepło;

* Wszystkie pompy ciepła firmy NETSU są o podwyższonej klasie energetycznej, dzięki temu klient otrzymuje większą sumę dotacji na wymianę pieca

PANASONIC

Pompa Panasonic Aquarea to rozwiązanie, które poprawi wydajność energetyczną domu, a instalacja będzie tańsza i prostsza.

Oferta pomp ciepła powietrze-woda serii Panasonic Aquarea to obecnie jedna z najbogatszych ofert pomp ciepła na rynku, która cieszy się dużym uznaniem użytkowników i rekomendowana jest przez wielu instalatorów. Bez względu na to, czy budujesz nowych dom i chcesz w nim zainstalować pompę ciepła, czy modernizujesz istniejący budynek i wymieniasz stary piec na pompę ciepła, bogaty wybór umożliwia dobór pompy do praktycznie każdego rodzaju inwestycji.

Poznaj zalety

Co składa się na tak szeroką ofertę? Przede wszystkim dwie, kluczowe serie: High Performance i T-CAP.

 • Seria pomp ciepła Aquarea High Performance to idealne modele do zastosowania w nowych budynkach  o jednym z najwyższych współczynników efektywności energetycznej COP. Dzięki swojej ponadprzeciętnej sprawności, znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się wydajność i oszczędność energii przy minimalnej emisji CO2 i kompaktowej budowie. Mogą one pracować niezależnie od pogody, w temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -23°C. Wybrane modele jako jedne na rynku pompy ciepła powietrze – woda posiadają certyfikat Passive House, niezależnego, niemieckiego Instytutu.

 • Z kolei seria pomp ciepła Aquarea T-CAP to modele przeznaczone do instalacji w nowych i modernizowanych budynkach, gdzie wymagana jest duża moc urządzenia przy niskiej temperaturze zewnętrznej. Wszystkie urządzenia serii T-CAP to doskonała alternatywa dla kotłów gazowych czy olejowych oraz idealna opcja do podłączenia nowych instalacji ogrzewania podłogowego, grzejników lub klimakonwektorów. To, co wyróżnia technologię T-CAP, to przede wszystkim fakt, że umożliwia ona pracę pompy ciepła nawet w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych do  -28°C oraz zapewnia pracę ze stałą wydajnością do -20°C na zewnątrz.

* Wszystkie pompy ciepła firmy Panasonic są o podwyższonej klasie energetycznej, dzięki temu klient otrzymuje większą sumę dotacji na wymianę pieca

Już dziś zacznij dbać o siebie,
o rodzinę i o swoje finanse.
Wybierz ekologiczne źródło ogrzewania jakim jest Pompa Ciepła.

Skorzystaj z kontaktu aby umówić się na bezpłatny audyt oraz wycenę z naszym doświadczonym specjalistą.
Call Now Button