Nawiązanie kontaktu
Badanie potrzeb klienta fachowy audyt techniczny, dobór mocy instalacji na podstawie analizy warunków montażowych, zużycia energii, taryfy
Profesjonalna oferta. Wstępny projekt, dopasowany sposób finansowania, projekt końcowy
Sfinalizowanie przedsięwzięcia
Dlaczego warto

Oszczędności i zysk

Ceny energii zawsze będą rosły, a ponieważ energia elektryczna jest jednym z elementów niezbędnych do prowadzenia biznesu, perspektywa takiego wzrostu nikogo nie wprawia w dobry nastrój. Ale możesz się od tego uniezależnić, a nawet zarobić. W jaki sposób? Odpowiedzią jest fotowoltaika.

 

Jeśli zużycie energii w Twojej firmie przekracza tysiąc kilowatogodzin w ciągu dwóch miesięcy, a większość zużycia przypada na dzień, warto rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną.

 

Takie posunięcie z pewnością się opłaci. Sytuacja prawna firmowych systemów systematycznie się poprawia, a ich cena, dzięki rozwojowi technologii, systematycznie spada.

 

Co więcej, pozwala na pełne odliczenie podatku VAT, a w księgach rachunkowych jest on traktowany jako koszt, co przynosi oszczędności związane z odliczeniem podatku dochodowego.

 

Wszystko po to, aby obniżyć rachunki za energię średnio o 80 procent!

Twój biznes i nasze rozwiązania to dobre połączenie

Zamów darmową wycenę

Elektryczność dla przemysłu

Przemysł
Inwestowanie w fotowoltaikę opłaca się każdej firmie. Ustawa o OZE umożliwia bilansowanie energii w systemie rabatowym. Jeszcze do niedawna przedsiębiorcy traktowani byli jako niezależni wytwórcy energii, co oznaczało odsprzedaż nadwyżek energii elektrycznej po cenach hurtowych.

W lipcu 2019 r. sytuacja uległa zmianie, gdy przyjęto Pakiet Prosumentowy. W ramach tego schematu przedsiębiorcy objęci są definicją prosument OZE, co oznacza, że ​​mogą wytwarzać energię elektryczną i korzystać z systemu rabatowego, o ile moc ich systemu nie przekracza 50 kW.
Zapytaj nas o ofertę

+48 692 972 803

Podłącz się do EkoStrefy Heat Energy. Nowoczesne instalacje grzewcze i elektryczne dla Twojego domu i biznesu.
Uściślając, warto dodać, że przedsiębiorstwo energetyczne pełni w tej sytuacji rolę „magazynu nadwyżek energii”, którą producent odbiera w przypadku większego zapotrzebowania. Pod jakimi warunkami?

 

Za każdą doprowadzoną do sieci kilowatogodzinę firma może przyjąć 0,8 jej wartości w przypadku systemu o mocy do 10 kW oraz 0,7 jego wartości w przypadku systemu o mocy w zakresie 10 kW do 50 kW.

 

Pytanie, jakie warunki musi spełnić właściciel firmy, który chce produkować energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych o mocy powyżej 50 kW i zarabiać na nadwyżkach?

Procedura jest prosta. Po uruchomieniu elektrowni słonecznej firmy przedsiębiorca musi zgłosić podłączenie swojego systemu do sieci elektroenergetycznej oraz zadeklarować wytwarzanie energii elektrycznej na własny użytek. Dzięki temu przedsiębiorca może zażądać instalacji licznika dwukierunkowego. Kolejnym krokiem będzie podpisanie dwóch umów. Pierwsza dotyczy świadczenia usług dystrybucji, a druga sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej. Następnie firma uruchamia swój system fotowoltaiczny. Jego falownik pokaże, ile energii wyprodukował, a licznik – ile energii zużyła firma.

Chcesz uzyskać ofertę? +48 692 972 803

Skontaktuj się z nami, a uzyskasz szczegółowe informacje w zakesie oferty instalacji.
Dlaczego warto

Koszt energii elektrycznej,
koszt leasingu

Inwestycja w system fotowoltaiczny to dobry pomysł dla każdej firmy, nawet małej, mającej siedzibę w przysłowiowym garażu.
Brak środków na jej realizację nie jest problemem – jeśli inwestycja się opłaca, a na nadwyżkach można zarobić, to leasing jest świetnym rozwiązaniem. Raty można rozłożyć nawet na dziesięć lat.

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

Pomożemy Ci wybrać idealne rozwiązanie by cieszyć się energią.
Call Now Button