Magazyn Energii

Prąd stały który został wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne trafia do falownika (inwertera)
mikrof
W pierwszej kolejności rozprowadza wyprodukowany prąd na bieżący użytek, czyli do sprzętu codziennego użytku
mikrof1

Te nadwyżki które nie zostaną wykorzystane trafiają prosto do magazynu energii – po zachodzie słońca oraz w chwili kiedy bieżąca produkcja energii jest niższa od zużycia, w pierwszej kolejności odbierzesz energię z magazynu energii.

W momencie kiedy w magazynie energii skończy się energia, pozostałą nadwyżkę odbierzesz z sieci energetycznej.

Skontaktuj się

Zamów darmową wycenę

Główne plusy magazynów energii:

Plusy
01
zaleta

Przechowywanie energii elektrycznej na później

Ogromną zaletą magazynów energii jest samo magazynowanie energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne absorbują najwięcej światła wczesnym porankiem oraz po południu, wtedy większości z nas nie ma w domu więc pobór energii jest niewielki. I w tym momencie magazyn energii odgrywa największą rolę, ponieważ zmagazynowaną w nim energię zużywamy wieczorami a to właśnie wtedy pobór mocy jest największy.
02
zaleta

Ochrona przed awarią zasilania

Żadna przerwa w dostawie prądu nie przeszkadza sprawnie pracować naszym urządzeniom elektrycznym, dom lub budynki firmowe będą działać w normalnym trybie. Budynek może być zasilany przez cały czas energią zgromadzoną w akumulatorze którą wyprodukowały panele fotowoltaiczne. Pamiętajmy, że przerwy w dostawach prądu mogą sięgać nawet kilkunastu godzin w skrajnych przypadkach. Magazyn energii doskonale sprawdza się w takich sytuacjach i chroni osoby prywatne przed dyskomfortem braku prądu zaś firmy przed utratą finansową z powodu zaprzestania działalności przez firmę.
03
zaleta

Możliwość niskiej taryfy

Doskonałym pomysłem szczególnie w miesiącach zimowych jest możliwość doładowania magazynu energii przez noc, ponieważ cena prądu od dystrybutora jest znacznie niższa. Ładując magazyn energii w nocy zaoszczędzamy dużo pieniędzy. Zmagazynowaną energię wykorzystujemy w ciągu dnia, gdy cena prądu jest wyższa.

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

Pomożemy Ci wybrać idealne rozwiązanie by cieszyć się energią.
Call Now Button