POMPY CIEPŁA TO PRZYSZŁOŚĆ!

Od wielu lat ekologia jest jednym z podstawowych priorytetów partii politycznych, w szczególności na arenie Unii Europejskiej. Również w Polsce program Polski Ład zapowiada duże wsparcie dla powszechnego zastosowania ekologicznych pomp ciepła w domach jednorodzinnych oraz budynkach wielorodzinnych. Na dofinansowanie do ekologicznych i energooszczędnych pomp ciepła, czekają przede wszystkim osoby które są na etapie budowy nowego domu. Optymistyczną wiadomością jest to, że dotacje na pompy ciepła w ramach programu “Moje Ciepło” są już pewne. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przygotowuje ten program, poinformował, że przeznaczy na to środki z II transzy Funduszu Modernizacyjnego.

Kiedy i jakie dofinansowanie będzie można uzyskać w ramach
programu “Moje Ciepło”?

W tym celu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje program “Moje Ciepło”, ma on przede wszystkim wspierać osoby prywatne w celu zakupu i montażu pomp ciepła w nowo wybudowanych domach. Nazwa programu „Moje ciepło” celowo przypomina cieszący się niezwykle dużą popularnością program „Mój Prąd”. Wiemy już, że beneficjentami programu „Moje Ciepło” będą przede wszystkim osoby fizyczne – właściciele lub współwłaściciele (odbiorcy końcowi) nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
 
Jak złożyć wniosek?
Złożenie wniosku o dodatkowe środki na pompę ciepła z nowo powstałego programu „Moje Ciepło” ma być niezwykle proste i szybkie, dokładnie tak samo jak w przypadku programu ‘”Mój Prąd”. Co istotne, dofinansowanie w ramach programu “Moje Ciepło” będzie uzależnione od stanu technicznego budynków. Od stycznia 2021 roku obowiązują nowe wymogi dotyczące warunków technicznych i norm budownictwa pasywnego. Wymagają osiągnięcia niższego wskaźnik Ep, który ukazuje ilość energii nieodnawialnej, potrzebnej do ogrzewania domu, wentylacji, chłodzenia, oświetlenia oraz przygotowania c.w.u., w przeliczeniu na jednostkę powierzchni. Obecnie współczynnik ten nie może przekraczać 70 kWh/ (m²/rok).

Więcej informacji o programie „Moje Ciepło”

Kliknij i sprawdź szczegółowe informacje na temat dotacji.

Program “Moje Ciepło” – ile dopłaty otrzymasz?

Formą wsparcia udzielanego w ramach tego programu jest dotacja do 30 proc. kosztów kwalifikowanych w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła, nawet do 21 000zł!
 
Co istotne, z “Mojego Ciepła” będą mogły skorzystać osoby, które kupiły i zamontowały pompę ciepła przed wejściem programu.  W programie „Moje Ciepło” będzie można zrefundować koszty kwalifikowane poniesione od 01.01.2021 roku!
Masz pytania na
temat dotacji?

+48 692 972 803

ZAMÓW BEZPŁATNY AUDYT Z NASZYM SPECJALISTĄ!
Call Now Button